Najczęstsze pytania

Uczestnicy mogą zamieniać się rolami w trakcie wycieczki w momencie przerw w jeździe, które są co 20-30 minut. Każda osoba kierująca musi podpisać oświadczenie.
Na skutery śnieżne najlepiej założyć zimowy strój narciarski (ciepła bielizna termiczna, spodnie zimowe, kurtka zimowa, rękawiczki, szalik i buty wysokie minimum ponad kostkę) - można skorzystać z zimowych strojów w wypożyczalni, ale zawsze należy mieć własna odzież termiczną oraz rękawiczki.
Zimowy strój ochronny chroni uczestnika wycieczki przed mrozem i wiatrem. Jest to konieczne dla komfortu i bezpieczeństwa w czasie jazdy. Stroje możecie wypożyczyć w bazie Snowdoo - kurtka, spodnie, buty. Usługa dodatkowo płatna - proszę zabrać ze sobą zawsze zimowe rękawice. Nie wypożyczamy rękawic.
Dajemy możliwość zmniejszenia odpowiedzialność materialnej za sprzęt na wypadek uszkodzenia z winy kierowcy. Usługa dodatkowo płatna Online.
Wszystkie wycieczki rozpoczynają się i kończą w naszej bazie przy ul. Butorów 5 w Kościelisku - na szczycie Gubałówki. Wjazd od strony wioski Kościelisko - tuż obok Zakopanego.
  • Wyciągiem krzesełkowym Szymoszkowa, następnie spacer 400 m w stronę zachodnią - kierunek Butorowy Wierch - Kościelisko
  • samochodem z Centrum Zakopanego jechać do miejscowości Kościelisko i jadąc ulicą Nędzy Kubińca trzeba skręcić w ulicę Salamandra - jadąc 2000 metrów w górę dotrzecie na szczyt Gubałówki gdzie znajduje się oryginalna baza Snowdoo.
Tak, samochód można zaparkować na naszym parkingu bezpłatnie, przy czym ilość miejsc jest ograniczona (max. 5 samochodów), można też zaparkować bezpiecznie na jednym z płatnych parkingów w pobliżu bazy Snowdoo.
Nie, na ten moment można zamówić transfer z Hotelu tylko dla grup zorganizowanych - zachęcamy do skorzystania z Taxi Giewont wówczas pod Hotel podjeżdża Taxi i zabiera Państwa do Snowdoo, a po skuterach odwiezie do Hotelu.
Posiadamy dwuosobowe skutery śnieżne marki Lynx i Ski Doo. Wszystkie z możliwością podróżowania 2 osób, przy zachowaniu pełnego komfortu, zarówno kierowcy, jak i pasażera. Nasze skutery są uważane za najlepsze i najbezpieczniejsze do jazdy turystyczno-rekreacyjnej.
Dziecko na skuterze śnieżnym jako pasażer musi mieć minimum 5-6 lat i tylko na 1-godzinną wyprawę, 7 latek może jechać na 3-godzinną wyprawę z uwagi na długość i intensywność wyprawy.
Trasy, po których wiodą wycieczki są trasami rekreacyjnymi, na których od wielu lat organizowane są nasze wyprawy. Jazda skuterem jest poprzedzona szkoleniem i zawsze odbywa się w asyście naszego doświadczonego przewodnika. Skutery śnieżne są bezpieczne i stosunkowo łatwe w użytkowaniu, jednak należy zachować rozsądek, ostrożność i rozwagę tak jak przy innych pojazdach mechanicznych.
Zdecydowanie tak, większość naszych klientów to osoby, które nie miały okazji prowadzić skutera śnieżnego i w Snowdoo będą to robić po raz pierwszy. To jest wyjątkowe w skuterach śnieżnych, że osoba bez wiedzy, umiejętności i specjalistycznych kursów może swobodnie prowadzić skuter śnieżny, gdyż przy zachowaniu rozwagi i wykorzystaniu wiedzy od przewodników może bezpiecznie poruszać się skuterem po śniegu.