Kuligi.pl

Co robić zimą w Zakopanem

Co robić zimą w Zakopanem

Zakopane to miasto, które zachwyca o każdej porze roku, ale zimą jest szczególnie urokliwe i magiczne. Jeśli marzysz o niezapomnianym zimowym wypoczynku w górach, oto nasze propozycje, co zobaczyć i zrobić w Zakopanem.

TOP 5 zimowych atrakcji Zakopanego

1. Snow show, czyli narty i snowboard:

Zakopane to mekka dla fanów sportów zimowych. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie możesz poczuć się jak na prawdziwym alpejskim kurorcie. Masz tutaj do wyboru wiele stoków narciarskich o różnym stopniu trudności i długości. Kasprowy Wierch, Gubałówka, Nosal, Szymoszkowa, Harenda czy Witów – to tylko niektóre z miejsc, które zapewnią ci nie tylko doskonałe warunki do jazdy, ale także niesamowite widoki na Tatry.

2. Magiczny kulig w Zakopanem:

Jeśli chcesz poczuć magię zimy w górach, nie ma nic lepszego od kuligu. Tradycyjna przejażdżka saniami ciągniętymi przez konie to niezapomniana zimowa atrakcja w Zakopanem. Nie ma nic przyjemniejszego w górach od magicznej wyprawy otulonej białym puchem po Dolinie Chochołowskiej. Góralska muzyka, regionalne specjały z ogniska i gorący grzaniec — to idealny sposób na spędzenie romantycznego wieczoru we dwoje lub rodzinną zabawę.

3. Strefa relaksu, czyli termy:

Po aktywnym dniu w górach warto się zrelaksować i zregenerować siły. W rankingu najlepszych zimowych atrakcji Zakopanego nie można pominąć obiektów z basenami termalnymi, masażami i zabiegami SPA. Zakopiańskie Termy, Termy Bukowina, Termy Chochołowskie, Termy Szaflary, Termy Bania i Gorący Potok — to tylko niektóre z miejsc, gdzie możesz się zanurzyć w ciepłej i zdrowej wodzie.

4. Snow fun … skuterem

Zakopane to idealne miejsce dla osób, które chcą się przekonać, jaką frajdą jest jazda skuterem śnieżnym. Gdzie najlepiej się wybrać, by mieć idealne warunki? Mała podpowiedź — na północnym stoku Gubałówki i Butorowego Wierchu, gdzie tworzy się specyficzny mikroklimat, a śnieg utrzymuje się znacznie dłużej niż w innych zakątkach Podhala. Piękne widoki, zróżnicowane odcinki, gdzie można przyśpieszyć i mnóstwo adrenaliny — gwarantowane. Wyprawa skuterem nocą to atrakcja, która na długo pozostaje w pamięci i sercu.

5. Krupówki — klimat świąt  

Jaka jest najbardziej znana i najczęściej odwiedzana ulica w Zakopanem? Wiadomo, Krupówki. Czy warto się tu wybrać zimą? Absolutnie tak! Jeśli chcesz kupić produkty regionalne, spróbować prawdziwego oscypka i dobrze się bawić przy góralskiej muzyce, nie ma lepszego miejsca.

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *