Spływ Dunajcem

Spływ przełomem Dunajca

Spływ przełomem Dunajca – wyśmienita atrakcja latem!

Lubimy Zakopane przede wszystkim za to, że zawsze znajdziemy w tym mieście coś, co nas zainteresuje. Atrakcji tam naprawdę wiele, dlatego planowanie urlopu nie stanowi żadnego problemu. Warto w harmonogramie wycieczki ująć spływ Dunajcem. Jesteśmy pewni, iż przyniesie on pozytywne wrażenia i będzie rewelacyjnym urozmaiceniem wypoczynku.

Świat widziany z pokładu tratwy…

Aby móc zobaczyć niezwykłe krajobrazy górskie, wędrujemy po szlakach, niektórzy z nas wybierają przejażdżki rowerowe. A ci, którzy ubóstwiają, gdy poziom adrenaliny skacze, wsiadają na mocne quady i ruszają przed siebie, by poznać malownicze zakątki. Poza tymi sposobami odkrywania czaru gór, istnieje jeszcze inny, bardzo nietuzinkowy i ciekawy – wycieczka drewnianą tratwą po Dunajcu. Podczas niej obserwujemy otoczenie z innej perspektywy, dostrzegamy szczegóły krajobrazu, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia.

Taka „ucieczka” z lądu, to super sprawa. Odcinamy się od codzienności, zostawiamy wszelkie kłopoty i płyniemy tratwą, z dala od miejskiego hałasu, delektujemy się atmosferą, cudnymi sceneriami. Nie sposób nie poczuć wtedy czym jest prawdziwy relaks. Otoczenie działa na nas kojąco, wyciszamy się i skupiamy wyłącznie na danym momencie.

Przełom Dunajca – miejsce niepowtarzalne, owiane tajemnicą

Nie ma przesady w określeniu przełomu Dunajca mianem światowego pomnika przyrody. Nawet osoby, które uważają, że odporne są na piękno natury, uznają, iż miejsce jest nieprawdopodobnie interesujące. Zachwycają przede wszystkim ogromne, wysokie na kilkaset metrów wapienne ściany. Przełom jest również tajemniczy, a to dodatkowo do niego przyciąga. Górale, którzy odrzucają naukowe wyjaśnienia na temat powstania przełomu Dunajca ochoczo opowiadają legendy z nim związane.

Często pojawia się w nich postać Bolesława Chrobrego. Podobno wybił on ujście rzece mieczem. Mówi się o rycerzu Ferkowiczu, który gonił króla węży, a trasa jaką podążał jest właśnie przełomem. Istnieje też historia o Janosiku. Słynny zbójnik miał przeskoczyć Dunajec, a na skale do dziś widać ślady jego kierpców. Nie wiemy jak było naprawdę, ale przyznajemy, że zakątki, o których krążą legendy szczególnie wzbudzają naszą ciekawość.

Spływ Dunajcem w Zakopanem, to atrakcja, którą wspomina się długo po powrocie do domu. Zapewnia sporo radości, jest cennym doświadczeniem i przygodą. Zwykle, kto raz zdecydował się na wycieczkę drewnianą tratwą, za każdym razem, gdy wraca do miasta pod Giewontem znów udaje się w podróż Dunajcem, by ponownie móc zobaczyć olśniewające widoki. Spływ, to jedna z tych atrakcji, które wciągają i to bardzo.

Spływ przełomem Dunajca to atrakcja warta polecenia!

Przez Redakcja Wydarzenia 0 Comments

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *